rackets

Všetko, čo Vás zaujíma o trénovaní tenisu


Petra Ratajova LLB (Hons)kvalifikovaný tenisový profesionál, s kvalifikáciami zo Slovenska, Veľkej Británie a AustrálieVitajte na mojej osobnej stránke venovanej hlavne tenisu a vypletaniu tenisových a bedmintonových rakiet. Tenisu sa venujem od svojich 8 rokov, čo je už vyše 19 rokov. Najprv som sa venovala tenisu pre radosť a neskôr závodne, trénerstvu sa venujem od roku 2004.

Mám bohaté domáce a zahraničné skúsenosti, o ktoré sa rada podelím. Tenisové kvalifikácie som získala na Slovensku cez Slovenský tenisový zväz, vo Veľkej Británii cez British Lawn Tennis Association a posledne v Austrálii cez Tennis Australia.

V Anglicku som popri štúdiu na univerzite pracovala v troch rôznych kluboch, kde som naberala skúsenosti popri vysokokvalifikovaných a úspešných tréneroch s bohatými skúsenosťami či už v závodnom alebo rekreačnom tenise. Venovala som sa všetkým vekovým a výkonnostným kategóriam, takisto som hrávala závodne za jeden z klubov, v ktorom som praxovala.

Po skoro šiestich rokoch strávených v Anglicku som sa presunula do Austrálie, kde som v meste Sydney trénovala pre bývalého svetového profesionála,držiteľa niekoľkých grandslamových titulov. V tejto pozícii som sa veľa toho naučila z hľadiska výkonnostného tenisu, keďže malých hráčov a rekreantov som už mala zvládnutých v Európe. Samozrejme, aj tu som sa venovala hráčom všetkých úrovní, od tých najmenších, cez turnajových hráčov, až po dospelých rekreantov.

Pozri http://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Warwick

Austrálsku tenisovú kvalifikáciu som absolvovala v areáli medzinárodného turnaja Medibank International v Sydney, ktorý sa koná každý rok v januári.

Po skoro dvoch rokoch som ukončila spoluprácu s Kimovou akadémiou a vrátila som sa do Európy, kde sa snažím využiť moje nadobudnuté zahraničné skúsenosti.